Noored haritlased mas(end)u(se) vastu

Head tudengid, teadurid, arvajad ja otsustajad!

Eesti Semiootika Selts kutsub Teid avalikule arutelule:

Noored haritlased mas(end)u(se) vastu : mida suudavad sotsiaal- ja humanitaarteadused?

Eesti meedia ja avalik ruum on ühiskonnas toimuvast maalinud erilaadselt sünge pildi. Noored haritlased erinevatelt erialadelt on valmis viimase pooleteise aasta jooksul maad võtnud sotsiaalseid hirme ja segadusi kriitiliselt ja metoodiliselt hindama, masu juppideks lahti võtma ja sellest tulenevalt uusi teaduslikke sihte seadma.

– Küsime, mis jääb masust järgi erialadevahelises risttules ning millised teaduslikud uuringud andsid või oleksid andnud meile hoiatavaid märke selle saabumisest?

– Kas sotsiaal- ja humanitaarteadused peaksid – uuringute ja analüüside tasandil – senisest operatiivsemalt reageerima ühiskonnas toimuvatele protsessidele?

– Kas peaksime teadlastena oma uurimustest lähtuvaid järeldusi ja asjakohaseid interpretatsioone püüdma enam ühiskondlike muutuste näol läbi suruda?

Neil teemadel arutlevad:

Leenu Nigu : uurinud Tartu ja São Paulo Ülikoolides semiootika ja fenomenoloogia suhteid, hetkel õpib TLÜ kultuuriteaduste doktorantuuris ning käib EL-i esindajana erinevates riikides valimisi vaatlemas

Luukas Ilves : uurinud Stanfordi Ülikoolis Eesti iseseisvuse taastamise perioodi institutsionaalseid ja poliitilisi reforme, hetkel teenib aega Eesti Kaitseväes

Marit Rebane : uurinud Tartu Ülikoolis naiste tulevikuootusi ning Oxfordi Ülikoolis elukvaliteeti mõjutavaid tunnuseid erinevatel eluetappidel. Täiendanud end Pariisi 7. ülikoolis, Bologna ülikoolis ja India IT Ülikoolis. Hetkel kasvatab last ja valmistub doktorantuuriks.

Martin Lään : uurinud Tartu Ülikoolis maksunduse mõju konkurentsivõimele, omandanud MBA Lausanne’i Ülikoolis, töötanud aastaid Genfi Eesti esinduses diplomaadina, hetkel erafirmas Tallinnas

Arutelu modereerivad: Kristiina Omri (Tegusad Eesti Noored) ja Tiit Kuuskmäe (Eesti Semiootika Selts)

Aeg: reede, 19. märts 2010 algusega kell 18:00

Koht: Apollo raamatupood, Solarise keskus (Tallinn)

Õhtu lõpus muusikaline üllatusesineja Kalev Vapper!

Osalemine kõigile huvilistele TASUTA.

Vaata ürituse plakatit

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.