Konverents “Kultuuri loov vahendamine” || Peeter Torop 65 | “Totaalne tõlge” 20

torop_konverents_v5 Tänavu novembris tähistab kultuurisemiootika professor Peeter Torop 65. sünnipäeva. Sel puhul korraldavad Tartu Ülikooli semiootika osakond ning Eesti Semiootika Selts konverentsi “Kultuuri loov vahendamine” reedel, 27. novembril algusega kell 10 AHHAA Teaduskeskuses (Sadama 1, Tartu).

Konverentsile järgneb vastuvõtt ning õnnitlemine AHHAA Teaduskeskuse kohvikus Newton. Konverentsi eesmärgiks on arutleda loomingu, tõlke ja hariduse üle kultuuris. Küsime, kuidas teadmised ringlevad; kuidas akadeemiline teadmine loomingusse, tõlkesse ja haridusse siseneb; kes on nende teadmiste vahendajad ning pöörame tähelepanu erinevate erialade inimestele kui teadmiste vahendajatele valdkondade, keelte ja inimeste vahel.

Nendel teemadel arutlevad religiooniteadlane, klassikaline filoloog ja tõlkija Marju Lepajõe, kirjanik Valdur Mikita, teatri- ja filmikunstnik Pille Jänes, etnoloog Ester Bardone, kultuuriajakirjanik Mari Peegel, semiootik, filosoof ja tõlketeadlane Daniele Monticelli, vene filoloog ja kirjandusteadlane Ljubov Kisseljova, vene filoloog ja kirjandusteadlane Lea Pild, prantsuse filoloog, kirjandusteadlane ja tõlkija Tanel Lepsoo, luuletaja ja kirjandusteadlane Aare Pilv, filoloog Ekaterina Velmezova jt. Täpsem info konverentsi kodulehel: http://www.flfi.ut.ee/et/semiootika-osakond/konverents-kultuuri-loov-vahendamine.

Konverentsiga tähistatakse ka 20 aasta möödumist Peeter Toropi “Totaalse tõlke” avaldamisest.

Palun andke märku oma soovist konverentsil osaleda täites registreerimisvormi hiljemalt 23. novembriks 2015. Registreerumine siin: http://goo.gl/forms/fklKVaz31Q.

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.