4.-5. novembril 2023 on paberitega ja paberiteta semiootikud, tudengid, huvilised ja kõik teised uudishimulikud inimesed oodatud Tartu tähetorni läänesaali koos arutlema, mõtestama ning avastama nii tuumseid kui perifeerseid, ühiseid kui omanäolisi utoopiaid ja düstoopiaid.

Tõelisuse ja soovitud reaalsuse vahele jääb alati mingisugune pinge, nihestus, mis kujutab endast äärmiselt viljakat territooriumi. Täna utoopilise või düstoopilisena tunduv võib homme muutuda argireaalsuseks. Kuidas unistada reaalsustaju kaotamata? Kuidas saab utoopiast düstoopia? Milliseid olemise viise võib ette kujutada, kui isegi reaalsus võtab düstoopilisi vorme? Millised on meie isiklikud düstoopiad? Mis üldse on utoopia või düstoopia? Mida tähendavad utoopia ja düstoopia maailmas, kus tähistusi on rohkem kui tähendust? Milliseid rolle mängivad meie arusaamad maailma äärmustest? Mis juhtub pärast utoopilist või düstoopilist lõpplahendust?
Neile ja paljudele teistele küsimustele otsime vastuseid selleaastases semiootika sügiskoolis!

Kahe päeva jooksul avavad kuulajate meeli kaheksa tundliku sotsiaalse närvi, avara maailmavaate ja sügava kultuuriteadliku pilguga esinejat. Ettekanded, töötoad, loengud ja üllatused võimaldavad kohtuda erinevatel utoopiatel ja düstoopiatel, näitavad meile tuleviku ja oleviku keerukat ja poeetilist palet ning viivad meid uutesse, aina lotmanlikult plahvatuslikematesse reaalsustesse. Esimese päeva lõpus toimub Mülä baaris ühispidu, kus saab võita viktoriini raames auhindu ning nautida düstoopilise tooniga mängleva Viktor Kuu live-kontserti. Päeva jooksul saab süüa, õhtust programmi saadab sponsorite pakutud keelekaste.

Sügiskoolis kohtuvad Tartu-Moskva koolkonna traditsioonid ja uus, üha utoopilisem või siis düstoopilisem maailm.

Osalemiseks palume täita registreerimisvorm:

https://forms.gle/frLwNbmSvrdsuD3L9

Osalemise kinnitab osalustasu maksmine Eesti Semiootika Seltsi arvele summas 25€.
Selgitus maksele: XXII sügiskooli osalus [perekonnanimi]
EESTI SEMIOOTIKA SELTS
EE157700771003257930

Küsimuste või ettepanekutega võta ühendust: mia.riin.roosalu@ut.ee